2012. november 4., vasárnap

Abu Dhabi Nagydíja

Az idei évben volt már izgalmas, eseménydús futam, de ez azokon is túltett. Eszméletlen verseny volt!

A rajtnál Hamilton megőrizte vezető pozícióját, míg Webber a második helyről nem rajtolt túl jól, így Raikkönen kapva a lehetőségen feljött Lewis mögé. Alonso megelőzte Button-t, majd kicsit később Webber-t is, ezzel negyedik volt, Maldonado mögött. A rajtot követően még Rosberg , Hulkenberg, di Resta és Senna tülekedett egy kicsit, melynek az lett a vége, hogy Senna és Hulkenberg összeütközött – Nico kiesett. Pár kanyarral később Grosjean defektet kapott Rosberg első szárnya miatt. A 9. körben Rosberg hátulról átrepült Karthikeyan-on, majd nagy sebességgel a falba csapódott. Szerencsére egyikük sem sérült meg. Bejött a Safety Car. Vettel a biztonsági autós szakasz alatt eltalált egy táblát, Ricciardo hirtelen fékezett le előtte. Sebastian-nak még az első körökben megsérült az első szárnya, ezzel letört a jobb oldali véglapja, Vettel kiment a boxba. A 14. körben a Safety Car elhagyta a pályát. Webber támadta a negyedik Alonso-t. Vettel szabálytalanul előzte meg Grosjean-t,ezért visszaadta neki a helyét, majd újra megelőzte – szabályosan. A 20. körben Hamilton autója lelassult és félreállt. Alonso megelőzte Maldonado-t, ezzel a második helyre jött fel. Webber is megpróbálta, de kevés helyet hagyott a venezuelainak, aki ezért kicsit nekiment, így az ausztrál megpördült. Négy körrel később Webber ugyanott próbálkozott Massa-val, mint Maldonado-val. Mark kicsit elhagyta a pályát, Felipe két kanyarral később megpördült – a rázókövön gyorsított ki. Ekkor már Vettel a 7. volt a 24 helyről, sőt a boxból rajtolva. (Kevés volt az időmérő után az üzemanyag az autójában és elvették mért körét.) A 39. körben megint bejött a Safety Car. Di Resta, majd Perez is megelőzte Grosjean-t, majd Sergio támadta Paul-t, akit kicsit le is szorított, utána Perez megpördült. Webber nekiment Grosjean-nak, mindketten kiestek. A mexikói ezért 10 mp-es stop & go-t kapott. A 42. körben a Safety Car elhagyta a pályát. Az 52. körben jó pár kör után, melyben már próbálkozott, Vettel megelőzte a harmadik Button-t.
Raikkönen visszatérése után először nyert – ez a győzelem már nagyon kijárt neki –, Alonso lett a második, Vettel pedig 21 helyet javítva a harmadik – gyönyörűt autózott ma, megérdemelte a dobogós helyezést. Button a negyedik helyen zárt, mögötte Maldonado és Kobayashi végzett. Massa hetedik lett, őt honfitársa Senna követte. Di Resta és Ricciardo ért be még a pontszerző helyekre.

A következő futam két hét múlva egy új pályán lesz Austin-ban, az Egyesült Államokban!