2011. március 27., vasárnap

Ausztrál Nagydíj

Hihetetlen, hogy eljött ez a nap is! :D

Az igazság az, közel nem volt olyan izgalmas a futam, mint amennyire vártuk. Jó, persze mindenki izgult a kedvencéért, de rátett, hogy ez volt az első futam. De ettől függetlenül még nem volt unalmas.
A két Hispania a 107%-os szabály miatt nem állhatott rajthoz.
A rajtot követően Alonso visszacsúszott az 5.-ik helyről a 10.-re. Majd beérte Buttont, aki Massával küzdött. A brit bevetette a KERS-et, a mozgatható hátsó szárnyat, de nem sokra jutott vele. Bárki, aki használta a verseny alatt, nem nyert vele semmit. Végül Massa „kitette” Buttont a pályáról, így ő levágta a kanyart – amiért később boxutca áthajtást kapott – ezzel a brazilt maga mögött hagyta, akit Alonso is megelőzött. Aztán Barrichello is kapott büntetést. Ütközött Rosberggel, akinek a hűtőjét találta el. (Tavaly is ez volt a gond, mikor Spa-ban Vettel Buttonét találta el – fel kellett adja a versenyt.) Ezt követően Nico is erre kényszeredett. Hamiltonnak a fenéklemeze sérült, melynek első fele folyamatosan leért, de ennek ellenére Vettel mögött zárta a versenyt Petrov előtt. Így az orosz a 20. futamán felállhatott a dobogóra. Mind a három srác nagyon boldog volt. Nem is csoda, hiszen számukra ez jó indításnak, még akkor is, ha ez nem garancia a többi futamra nézve. (Csak zárójelben megjegyezném: a díj – azon kívül, hogy egy kormányra hasonlít – szerintem kicsit olyan, mint egy parabola antenna.) Aztán a verseny után pár órával, kizárták a 7.-8. helyen végzett Saubereket. Szabálytalan DRS (mozgatható hátsó szárny) használatért. Az újonc fiúk szereplése pozitív meglepetés, annak ellenére, hogy Maldonado a 10. körben kiesett, de még nagyobb – bár negatív - a Mercedes pontnélküli versenye.

A következő futam Malaysiában, Kuala Lumpurban lesz április 10.-én megrendezve! :)